Rýchly kontakt

037 / 65 559 66

suntravel@suntravel.sk

Gruzínsko všetkými zmyslami De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1025749
Cena od: 870 €
Príplatky od: 219 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

24.09.2019 8 dní Last Minute 870 € +219 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:


1. deň: odlet (v termíne * aj z Košíc) do hlavného mesta Gruzínska - Tbilisi, transfer do hotela, ubytovanie, večera v miestnej reštaurácii, návrat do hotela a nocľah.

2. deň: raňajky, výlet do vinárskeho regiónu Kakheti. začne v dedinke Badiauri ochutnákou (gruzínsky chlieb z pece a syr), pokračujete prehliadkou Kláštora sv. Nino v Bodbe s úžasným výhľadom na údolie Alazani a cyprusové lesy. Rajom pre zaľúbených je mestečko Signaghi, kde možno uzavrieť sobáš v ktorýkoľvek deň i čas. Návšteva vinárstva Kindzmarauli s ochutnávkou vína a ukážkou prípravy typického gruzínskeho jedla „khachapuri“. Prehliadka kráľovskej citadely v Gremi. Návrat do Tbilisi, večera v reštaurácii, návrat do hotela a nocľah.

3. deň: raňajky, výlet za krásami severného Gruzínska a Kaukazu začneme prehliadkou kláštora Jvari (UNESCO). Ďalšou zastávkou bude okolie vodného rezervoáru Jinvali a pevnosti Ananuri, lyžiarske stredisko Gudauri a fotozastávka pri Oblúku priateľstva vo výške viac než 2300 m. Vrcholom cesty bude návšteva Chrámu Svätej Trojice v Gergeti ležiacom vo výške 2170 m (jazda na vozidlách 4x4) pod majestátnou horou Kazbegi (5047 m), kde bol podľa gruzínskej povesti pripútaný Prometheus. Návrat po ceste spájajúcej Rusko s Arménskom a Iránom do Tbilisi, večera v miestnej reštaurácii, návrat do hotela a nocľah.

4. deň: raňajky, návšteva múzea gruzínskeho rodáka J.V. Stalina v Gori. Prehliadka unikátneho jaskynného mesta Uplistsikhe (UNESCO). Cesta do druhého najväčšieho mesta Kutaisi, kde navštívite stredoveký kláštorný komplex Gelati (UNESCO). Ubytovanie v hoteli v kúpeľnom mestečku Tskaltubo, večera v hoteli a nocľah.

5.deň: raňajky, návšteva Prometheovej jaskyne, prehliadka skvele zrekonštrovaného hradného komplexu Rabati (pôvodne z 9. st.) pri Akhaltsikhe. Ubytovanie v hoteli v lyžiarskom stredisku Bakuriani, večera a nocľah.

6. deň: raňajky, návšteva kúpeľného mestečka Borjomi., kde pri prameni ochutnáte svetoznámu minerálnu vodu. Pozveme vás do sveta Chateau Mukhrani, zámku, záhrady a vínnych pivníc najstaršej kráľovskej dynastie sveta – Bagrationi. Prehliadka s ochutnávkou vína a ukážkou prípravy gruzínskeho jedla „khinkali“ a sladkej pochúťky „churchkhela“. Deň zakončíme prehliadkou bývalého hlavného mesta Mtskcheta a Katedrály Svetitskhoveli (UNESCO), večera v reštaurácii a nocľah.

7. deň: raňajky, prehliadka Tbilisi, katedrála Sameba a chrám Metekhi, lanovkou sa vyveziete na starobylú pevnosť Narikala, prejdete sa po historickej štvrti Abanotubani. Nebude chýbať prehliadka továrne a ochutnávka brandy značky Sarajishvili, návšteva miestneho trhu, večera s folklórnou show. Návrat do hotela a nocľah.

8. deň: raňajky, transfer na letisko a odlet do Viedne, alebo do Bratislavy (v termíne * aj do Košíc).


Ubytovanie:
7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch po trase zájazdu

Stravovanie:
7 x polpenzia (raňajky a večere, voda).

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň, alebo Bratislava – Tbilisi a späť. V termíne * aj Košice - Tbilisi a späť (s prestupom).


Ostatné:
doprava autokarom v Gruzínsku, program podľa popisu vrátane všetkých vstupov, ochutnávky vín v Kindzmarauli a Chateau Mukhrani, ochutnávka brandy Sarajishvili, ukážky prípravy 3 tradičných jedál a pochúťok, ochutnávka chleba a syra v Badiauri, prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 180 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:
***

Katalóg Chorvátsko 2018

Katalóg Taliansko 2018

Poznávacie zájazdy 2018


Oslavujeme
Sun Travel Nitra oslavuje 20 rokov
Navštívte nás na
Sun Travel Nitra na Facebooku
Partner
Chorvátske turistické združenie

Kontaktujte nás

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,89 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »