Rýchly kontakt

037 / 65 559 66

suntravel@suntravel.sk

Spoznať Gruzínsko za pár dní

Gruzínsko - gruzinsko_stepantsmindra Gruzínsko - gruzinsko_tbilisi_katedrala Gruzínsko - gruzinsko_uplisciche Gruzínsko - gruzinsko_dzvori Gruzínsko - gruzinsko_kostol sv trojice Gruzínsko - gruzinsko_ananuri
Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 915084
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Poznávací zájazd do Gruzínska pri ktorom spoznáte to najzaujímavejšie za pár dní!


Rýchly popis:

POZNÁVACÍ ZÁJAZD DO GRUZÍNSKA, pri ktorom spoznáte za krátky čas to najkrajšie a najzaujímavejšie z Gruzínska. Gruzínsko Vás očarí nie len starobylými pamiatkami zapísanými na zozname UNESCO, ale hlavne fascinujúcou prírodou a prostredím, ktorým budete prechádzať denne pri spoznávaní Gruzínska!


Program:
6- dňový poznávací zájazd

 

1.deň: Odlet z Viedne, prílet do Tbilisi, ubytovanie. Gruzínsky večer s folklórom hudbou, tancom a jedlom.


2.deň:  Prehliadka Tbilisi, historického centra, ktorým kedysi viedla historická hodvábna cesta, návšteva pevnosti Narikala zo 4.st., týčiaca sa nad mestom Tbilisi, prechádzka platanmi lemovanou promenádou Rustaveli. Ubytovanie, noc v hoteli.


3.deň: Po raňajkách transfer do Národného parku  Kazbegi – pomenovaného podľa hory Kazbeg v Kaukaze, vysokej takmer 5000mnm, čím tvorí 3.najvyššiu horu v Gruzínsku. Gruzínci ju nazývajú Mkinvari, čo znamená ľadovec a je to vraj hora, ku ktorej bol Prometeus prikovaný ku skale. Navštívime Ananuri – stredoveký hradný komlex, jeden z najväčších a najzachovalejších v stredovekých hradísk v Gruzínsku, ležiaci na starej vojenskej ceste, ktorá viedla z Mtskhety do vnútra Kauzazských hôr. Zavítame do dedinky Stepantsminda, ktorú americký online portál Thrillist označil za jednu z najkrajších a najmalebnejších dediniek na svete! Stepantsminda leží obklopené jedinečnými prírodnými scenériami  a Veľkým Kaukazom, vo výške 1740mnm. Neďaleko Stepantsminda sa presunieme s pohonom 4x4  k symbolu Gruzínska – Kostolu najsvätejšej trojice – Cminda Sameba  na jednom z vrchov, vo výške 2170mnm. Kostol postavený v 14.st a dnes je svojou unikátnou hosrkou polohou i historickým významom jedným z najnavštevovanejších kostolov v Gruzínsku. Po prehliadke návrat na hotel, noc v hoteli.


4.deň: Po raňajkách sa vydáme za poznaním jedného z najstarších gruzínskych miest – Mccheta, ktoré je vďaka svojmu historickému významu a mnohým kultúrnym pamiatkam od roku 1994 zapísané na zozname UNESCO. Ako kolíska kresťanstva v Gruzínsku, bolo toto mesto vyhlásené gruzínskou pravoslávnou cirkvou za „ Sväté mesto“. Mccheta je kultovým a posvätným miestom pre každého Gruzínca, najposvätnejším miestom Gruzínska, čo je dôvodom i jeho prívlastku „ Druhý Jeruzalem“. Bolo to práve tu, kde Sv. Nino začala šíriť kresťanstvo, je to miesto jednej z najvýznamnejších relikvií kresťanského sveta – kúska Božieho rúcha. Presunieme sa do mesta Ďzvari s unikátnym kláštorným komplexom Ďzvari z konca 6.st., zapísaným na zozname UNESCO, s nádherným výhľadom na Mcchetu a okolitú krajinu. Na záver sa presunieme do Uplisciche, starobylého jaskynného mesta, kde sú vytesané v skalách stovky rôznych chrámov, budov, domov, či celých ulíc. Po prehliadke návrat na hotel, noc v hoteli.


5.deň: Po raňajkách presun do regiónu Kakheti, kde korene vinárstva siahajú až do obdobia 6000 r. pnl.,navštívime mestečko Signagi, považovaného za „mesto lásky“, v ktorom sa pravidelne sobáši mnoho gruzínskych párov. Mestečko Signagi má zachovalé starobylé mestské  hradby a cársku mestskú pevnosť s 23 vežami. Presun do Bodbe s nádherným výhľadom na Veľký Kaukaz, kláštor sv. Nino, ortodoxný kláštorný komplex zo 4. st., zasvätený Sv. Nino, ktorá v roku 337 obrátila Gruzíncov na kresťanstvo. presun do Tsinandali, vinárskej oblasti známej suchým bielym Tsinandali. Návrat na hotel, noc v hoteli.


6.deň: Po raňajkách transfer  na letisko, odlet z Tbilisi, prílet do Viedne.


PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " SPOZNAŤ GRUZÍNSKO ZA PÁR DNÍ "

Trvanie zájazdu: 6 dní/ 5 nocí

Ubytovanie: Všetkých 5 nocí v jednom hoteli v Tbilisi, odkiaľ sú absolvované výlety. Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. 

 Stravovanie: Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený. Obedy a večere je možné si objednať vopred.

Cestovné poistenie: Poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. 

Cestovné doklady a víza: K cestovaniu do Gruzínska je postačujúci ako cestovný doklad OP.

Sprievodcovské služby: K dispozícii slovensky / česky hovoriaci sprievodca počas pobytu vrámci prehliadok.

Transfery: Všetky transfery v rámci zájazdu zabezpečuje CK.


Cena zahŕňa:  5x ubytovanie s raňajkami, Letecká doprava  Viedeň - Tbilisi a späť , pobytová taxa,  Služby slovensky/ česky hovoriaceho sprievodcu počas pobytu v Gruzínsku, Program a organizácia.


Cena nezahŕňa:  Letiskové a servisné poplatky 240€, Lokálna doprava 60€, Cestovné poistenie 3€/os/deň, Vstupy na pamiatky,  Sprepitné pre lokálnych sprievodcov a vodičov cca 30€,  95€ doplatok za 1-lôžkovú izbu, 10€ obed/os/deň, 20€ večera /os/deň, 35€ Gruzínsky večer s folklórom hudbou a tancom

* CK si vyhradzuje právo na zmenu termínu +/-2 dni z dôvodu zmeny zo strany leteckých spoločností.Katalóg Chorvátsko 2018

Katalóg Taliansko 2018

Poznávacie zájazdy 2018


Oslavujeme
Sun Travel Nitra oslavuje 20 rokov
Navštívte nás na
Sun Travel Nitra na Facebooku
Partner
Chorvátske turistické združenie

Kontaktujte nás

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,31 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »