Rýchly kontakt

037 / 65 559 66

suntravel@suntravel.sk

Gruzínsko - Gruzínska hostina

Gruzínsko - Gruzínska hostina - obrázok č. 1 Gruzínsko - Gruzínska hostina - obrázok č. 2 Gruzínsko - Gruzínska hostina - obrázok č. 3 Gruzínsko - Gruzínska hostina - obrázok č. 4 Gruzínsko - Gruzínska hostina - obrázok č. 5 Gruzínsko - Gruzínska hostina - obrázok č. 6 Gruzínsko - Gruzínska hostina - obrázok č. 7 Gruzínsko - Gruzínska hostina - obrázok č. 8 Gruzínsko - Gruzínska hostina - obrázok č. 9 Gruzínsko - Gruzínska hostina - obrázok č. 10 Gruzínsko - Gruzínska hostina - obrázok č. 11 Gruzínsko - Gruzínska hostina - obrázok č. 12 Gruzínsko - Gruzínska hostina - obrázok č. 13 Gruzínsko - Gruzínska hostina - obrázok č. 14 Gruzínsko - Gruzínska hostina - obrázok č. 15 Gruzínsko - Gruzínska hostina - obrázok č. 16 Gruzínsko - Gruzínska hostina - obrázok č. 17 Gruzínsko - Gruzínska hostina - obrázok č. 18
Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 991925
Cena od: 617 €
Príplatky od: 4 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

23.07.2019 8 dní Last Minute 617 € +4 € odlet: Varšava letecká
30.07.2019 8 dní Last Minute 703 € +4 € odlet: Varšava letecká
06.08.2019 8 dní Last Minute 833 € +4 € odlet: Varšava letecká
13.08.2019 8 dní Last Minute 936 € +4 € odlet: Varšava letecká
20.08.2019 8 dní Last Minute 895 € +4 € odlet: Varšava letecká
27.08.2019 8 dní First Minute 929 € +4 € odlet: Varšava letecká
03.09.2019 8 dní First Minute 917 € +4 € odlet: Varšava letecká
10.09.2019 8 dní First Minute 965 € +4 € odlet: Varšava letecká
17.09.2019 8 dní First Minute 1 117 € +4 € odlet: Varšava letecká
24.09.2019 8 dní First Minute 953 € +4 € odlet: Varšava letecká

Popis zájazdu

Popis hotela:

Ubytování:

*** hotely střední kvality (7 nocí) - se většinou nachází mimo centra měst.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky), všechny s koupelnou.

Upozornění! Pro zájemce možnost prodloužení výletu o týdenní pobyt v Gruzii v Batumi ve Vámi vybraném hotelu (za příplatek). Popisy hotelů v další části katalogu. Více nabídek je k dispozici v katalogu „Pobyt - Gruzie“ a v rezervačním systému.

Vybavení: v hotelu je k dispozici restaurace a bar.

Strava: kontinentální snídaně (formou bufetu) a večeře dle programu (formou bufetu nebo menu servírované ke stolu).

Místní kategorie: ***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.


Víza - informácie pre predajcov:
Vízum do Gruzínska
Občania SR nepotrebujú pre vstup na územie Gruzínska vstupné vízum.
Cestovný pas musí byť platný min. 6 mesiacov od dátumu návratu.

Program:
Batumi - čiernomorské letovisko • rieka Rioni a pamätník Argonautov • Kutaisi (zoznam UNESCO) • Gori - Stalinov rodný dom • Tbilisi - kultúrny kotlík • prejazd gruzínskou vojenskou cestou • Mccheta - náboženské hlavné mesto Gruzínska • Vardzia - kláštor vytesaný do skaly • Bordžomi - " Alpské kúpele "

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na . Odlet do Gruzínska - Batumi. Po prílete transfer do hotela v okolí Batumi. Voľný čas. Prenocovanie (tento deň nie je v hoteli večera).

Deň 2
Po raňajkách a vysťahovaní z hotela nasleduje prehliadka Batumi. Hlavné mesto Adžarsko je dnes najznámejším prímorským letoviskom Gruzínska. Tunajšie pláže sú všeobecné známe a jedna z najdlhších promenád na svete priťahuje davy turistov. Možno tu obdivovať očarujúce uličky, vkusné budovy, chrámy rôznych vyznaní a subtropickú vegetáciu. Spievajúce fontány, nočné kluby, delfinárium, rôzne atrakcie - to všetko robí mesto rušným a nezabudnuteľným. Uvidíme starú a novú časť mesta, promenádu ??s Abecednou vežou a osemmetrové sochy "Ali a Nino", námestie a sochu Médey, ktorá drží zlaté rúno. Prejdeme tiež uličkou Márie a Lech Kaczynski. Následne prejazd do Kutaisi. Mesto je osídlené už 4000 rokov. Bolo hlavným mestom starovekého kráľovstva Kolchida, do ktorého podľa legendy prišiel Jáson s Argonautmi pre zlaté rúno. V Kutaisi navštívime katedrálu Bagrati, rovnako ako kláštor Gelati (zoznam UNESCO) a uvidíme novú budovu parlamentu a Kolchidskú fontánu. Večera a prenocovanie v Kutaisi. (Trasa cca 160 km)

Deň 3
Po raňajkách v hoteli nasleduje vysťahovanie a prejazd do Tbilisi. Popoludní navštívime hlavné mesto Gruzínska, kde uvidíme okrem iného: najposvätnejšiu stavbu južného Kaukazu - katedrálu Najsvätejšej Trojice, vyjdeme lanovkou k Narikale – starobylej pevnosti týčiacej sa nad Tbilisi, s nádhernou panorámou mesta. Prejdeme Rustaveli Avenue - najdlhšou ulicou Tbilisi, ktorá sa tiahne od námestia Revolúcie ruží až k námestiu Slobody. Pozdĺž nej sa nachádza mimo iného: starý parlament, Národné múzeum, rovnako ako početné galérie, divadlá a kaviarne. Následne pre záujemcov večera v tradičnej reštaurácií spojená s umeleckým programom (za príplatok cca 30 EUR). Ubytovanie v hoteli v okolí Tbilisi, prenocovanie (tento deň nie je v hoteli večera). (Trasa cca 240 km)

Deň 4
Po raňajkách sa vydáme smerom k Vysokému Kaukazu, ktorým sa vinie horská gruzínska vojenská cesta. Prvou zastávkou bude vyhliadkové miesto pri pevnosti Ananuri, ktorá sa nachádza na strmom svahu pri jazere Žinvali. Následne prejdeme Krížovým priesmykom a prídeme do Stepancmindy (slovensky Svätý Štefan, predtým Kazbegi) - horského mestečka na hranici s Ruskom. Za pekného počasia sa odtiaľ rozprestiera nádherný výhľad na vrcholky Kaukazu s masívom Kazbek (5033 m n. m.). Tu presadneme do terénnych áut a prídeme ku kostolu Cminda Sameba. Fotografie tohto chrámu zo 14. storočia sú ozdobou všetkých albumov a sprievodcov po Gruzínsku. Počas výletu obed. Následne návrat do hotela v okolí Tbilisi na prenocovanie.

Deň 5
Po raňajkách prejazd do Mccheta, prvého hlavného mesta a náboženského centra Gruzínska (na zozname UNESCO). Nachádza sa na hlavnej obchodnej ceste spájajúcej Čierne more s mestami na pobreží Kaspického mora a existovalo už v dávnom staroveku. Po niekoľko storočí bola Mccheta hlavným mestom gruzínskeho kráľovstva Iberia. Kráľ Mirian III., ktorý v Mcchete sídlil, prijal v roku 317 kresťanstvo, preto tiež bolo mesto neskôr sídlom najvyšších orgánov gruzínskej pravoslávnej cirkvi. V centre navštívime katedrálu Sveticchoveli (v preklade Katedrálu životodarných stĺpov), ktorá bola po stáročia miestom korunovácie a pohrebov gruzínskych kráľov - podľa legendy je tu uložené Kristovo rúcho. Vyjdeme tiež na vyhliadkové miesto pri kostole Džvari. Následne prejazd do Gori, ktoré bolo založené jedným z najznámejších gruzínskych kráľov - Davidom IV. Budovateľom (1089-1125). Návšteva domu-múzea Stalina, uvidíme tiež pancierový automobil, ktorým išiel diktátor na Postupimskú konferenciu. Prejazd do hotela v Bakuriani / Akhaltsikhe, večera a prenocovanie.
(Trasa cca 240 km)

Deň 6
Raňajky v hoteli a prejazd malebnou trasou do Vardzia, skalného mesta - kláštora vybudovaného v stene hory Erušetu. V stredoveku slúžila Vardzia ako úkryt počas mongolských invázií; bola jedným z najdôležitejších gruzínskych miest. Mohlo tu žiť takmer 60 tisíc ľudí. Neskôr bola Vardzia premenená kráľovnou Tamarou z obrannej pevnosti na rezidenčno-kláštorný komplex. Komplex je vytesaný do skalnej steny v niekoľkých úrovniach. Jeho centrom je kostol Nanebovzatie (z 12. storočia), ktorý je vyzdobený farebnými freskami. Následne návšteva mesta Achalciche, kde si prezrieme pevnosť Rabat (z 12. storočia), nachádzajúca sa na kopci v starej časti mesta. Návrat do hotela, večera a prenocovanie. (Trasa cca 280 km)

Deň 7
Po raňajkách v hoteli nasleduje vysťahovanie a prejazd do Bordžomi, známeho gruzínskeho kúpeľného mesta, kde ochutnáme minerálnu vodu z prameňa v Parku minerálnych vôd. Budeme sa cítiť ako kúpeľní hostia obklopení vysokohorskou krajinou. Následne prejazd v smere Batumi. Počas cesty do okolia Kutaisi navštívime jednu z jaskýň, známych vďaka krásnym krasovým útvarom. Príjazd do Batumi, ubytovanie a prenocovanie.
(Trasa cca 280 km)

Deň 8
Po raňajkách vysťahovanie z hotela (do 10:00 hodiny). Následne transfery:
- pre klientov pokračujúcich v pobyte - prejazd do vybraného hotela v Batumi, pobyt v dňoch 8-14 a 15. deň odlet do Poľska.
- pre klientov, ktorí sa vracajú do Poľska - transfer na letisko a návrat do Poľska.

Upozornenie k programu
- Vyššie uvedený program je iba rámcový, jednotlivé body programu môžu byť realizované v
inom poradí.
- Poradie jednotlivých bodov programu môže byť zmenené alebo zrušené.
- Delegát nesprevádza po múzejných objektoch.
- V Gruzínsku, okrem pláží v Batumi, je od turistov očakávané skromné ??oblečenie; muži zvyčajne nosia dlhé nohavice, dámy šaty / sukne pod kolená, ak žena zvolí nohavice, mali by byť až po členky. Ženy by nemali nosiť blúzky s hlbokými výstrihmi. Dodržujte prosím tieto pokyny - v opačnom prípade nemusí byť turistom povolený vstup do navštívených pamiatok.
- Pohodlné topánky. K mnohým atrakciám treba dôjsť kamenistými cestami do kopca. Nezabudnime, že na každej trase zdolávame úseky cez hory, kde sa počasie môže výrazne líšiť od údolia. Odporúča sa teplejšie oblečenie, ktoré tiež chráni pred dažďom a opaľovací krém. Upozornenie: Nejedná sa o zimné bundy.
- Pre dámy bude veľmi užitočný šál; v Gruzínsku v rade posvätných objektov je od žien vyžadovaná pokrývka hlavy.
- V Gruzínsku je nutná výmena peňazí na miestnu menu - gruzínske Lari (GEL). Aktuálne kurzy možno nájsť na internetových stránkach www.nbs.sk.
- Existuje možnosť používania platobných / kreditných kariet, ale v menej rozvinutých oblastiach je potrebné mať hotovosť.
- Ohľadom otázok týkajúcich sa pokrytia v Gruzínsku a poplatkov za roamingové služby sa prosím obráťte priamo na svojho operátora.
- V Gruzínsku je stále najpopulárnejším cudzím jazykom ruština. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, Gruzínci nemajú nič proti používaniu tohto jazyka.
- Pre všetky lieky dovážané do Gruzínska by mali mať klienti lekárske predpisy / osvedčenia a všetko mať v príručnej batožine. V opačnom prípade môže byť hlavná batožina rozbalená a lieky bez certifikátov môžu byť zabavené. Do Gruzínska platí absolútny zákaz dovozu liekov obsahujúcich kodeín alebo pseudoefedrín (napr. Ibuprofen). Potrebné informácie získate na Gruzínskej ambasáde v Prahe tel. 233 311 749. Každá batožina je pred opustením príletovej haly zrentgenovaná. Rovnaký postup je aj pri odlete: tu je kontrola ikon, nožov, starožitných suvenírov. Každý takýto predmet musí mať oficiálny certifikát povoľujúci vývoz z krajiny. Niektoré obchody ho vydajú hneď, ale nie vždy a nie všade.
- Vzhľadom k odlišnej bakteriálnej flóre odporúčame kúpiť si lieky na žalúdočné ťažkosti typu Stoperan (tieto lieky sú povolené v Gruzínsku a nie je potrebné lekárske potvrdenie).

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Cena:
Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom do Gruzínska - Batumi, letiskové taxy, ubytovanie (7 nocí počas poznávacej časti alebo za príplatok 14 nocí: poznávacia časť + pobyt v Batumi vo vybranom hoteli), prejazdy klimatizovaným autokarom alebo autobusom, stravovanie: počas poznávacej časti (7 raňajok a 5 večerí), počas pobytovej časti (ako je v popise hotelov), služby sprievodcu a služby delegáta počas pobytovej časti, poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné do navštívených objektov, rezervačné poplatky, služby sprievodcov, prepitné, Tour Guide System - spolu cca 100 EUR (platí sa povinne sprievodcovi na mieste), fakultatívne výlety, ďalšie jedlá na vlastné náklady (10-15 EUR / jeden pokrm ), nápoje k jedlu a iné osobné výdavky.

Názov zájazdu v poľskom jazyku: GUH - Kachetia - kraina wina