Rýchly kontakt

037 / 65 559 66

suntravel@suntravel.sk

Toskánsko

, letecký poznávací zájazd, Toskánsko, oblasť Chianti , letecký poznávací zájazd, Toskánsko, oblasť Chianti , letecký poznávací zájazd, Toskánsko, Lucca , letecký poznávací zájazd, Toskánsko, Lucca , letecký poznávací zájazd, Toskánsko, Montereggioni , letecký poznávací zájazd, Toskánsko, San Giminano , letecký poznávací zájazd, Toskánsko, San Giminano , letecký poznávací zájazd, Toskánsko, Pisa , letecký poznávací zájazd, Toskánsko, Florencia , letecký poznávací zájazd, Toskánsko, Siena , letecký poznávací zájazd, Toskánsko, Siena , letecký poznávací zájazd, Toskánsko, oblasť Chianti , letecký poznávací zájazd, Toskánsko, Florencia , letecký poznávací zájazd, Toskánsko, Volterra , letecký poznávací zájazd, Toskánsko, Volterra , letecký poznávací zájazd, Toskánsko, mapa , letecký poznávací zájazd, Toskánsko
Destinácia: Taliansko
Kód zájazdu: 1309438
Cena od: 954,75 €
Príplatky od: 220 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

26.09.2024 5 dní Last Minute 954,75 € +220 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Zažite nezabudnuteľnú cestu Toskánskom. Krásu stredovekých miest, svetoznáme pamiatky, ale aj skryté zákutia, romantické a dychberúce scenérie. Ponorte sa naplno do najznámejšieho regiónu Talianska.


Ubytovanie: 4x v hoteli

Stravovanie: 4x raňajky


Pisa - Lucca – Siena – Montereggioni oblasť Chianti – Volterra – San Gimignano - FlorenciaDoprava:
letecká

Program:

1. deň – odlet z Viedne, prílet do Toskánska, návšteva ikonickej Šikmej veže v Pise, transfer do mesta románskych kostolov a skrytých palácových záhrad Lucca. Poldenná prehliadka zahŕňajúca Dóm, Piazza Napoleone, Piazza San Michele s kostolom. Presun do hotela, nocľah.

2. deň – raňajky, návšteva jedného z najpoetickejších miest Talianska, Sieny (UNESCO). Pešia prehliadka mesta – obkoleseného stredovekými hradbami - námestie Piazza del Duomo s katedrálou Santa Maria s dielami Donatella a Michelangela, kostol sv. Dominika s výjavmi zo života sv. Kataríny Sienskej, Palazzo Publico a veža Torre del Mangia na námestí Piazza del Campo, postaveného netradične v tvare mušle a presláveného konaním tradičnej sienskej slávnosti Palio, vrcholiacej dostihmi na neosedlaných koňoch. Pokračovanie do mestečka Montereggioni, ktoré bolo založené v roku 1213 obyvateľmi Sieny ako obranná pevnosť proti úhlavným nepriateľom z Florencie. Prehliadka mesta. Návrat do hotela.

3. deň – raňajky, deň venovaný toskánskemu regiónu Chianti s preslávenými vinicami. Víno Chianti je dnes jedným z najznámejších talianskych vín a jeho kolískou je práve región v strednom Toskánsku. Prehliadka malebných historických mestečiek Greve (so zastávkou na obed v najstaršom mäsiarstve Falorni s najlepšími biftekmi a prosciuttami), Castellina a Radda. Návšteva vínnych pivníc s ochutnávkou vín zo „zlatého trojuholníka“ v samom srdci regiónu. Návrat do hotela.

4. deň – raňajky, transfer do mestečka Volterra, ležiacom na skalnatom vrchu s množstvom úzkych krivoľakých uličiek. V minulosti bolo mesto centrom etruskej civilizácie a známym sa stalo vďaka ťažbe a spracovaniu alabastra. Prehliadka námestia Piazza dei Priori so stredovekými palácmi a Dómu Santa Maria Assunta. Počas obeda krátka zastávka na ochutnávke priamo medzi vinohradmi. Transfer do prekrásneho stredovekého mestečka San Gimignano, ktoré bolo postavené na kopci na mieste bývalého etruského osídlenia. Prehliadka centra mesta s bazilikou Santa Maria Assunta, palácom ľudu, dómom a námestím Piazza della Cisterna, ale aj najlepšou a najznámejšou toskánskou zmrzlinárňou. Návrat do hotela.

5. deň – raňajky, posledný deň venovaný kráľovnej Toskánska - Florencii. Prechádzka mestom, v ktorom sa zrodilo obdobie rozkvetu umenia a vedy. O tento rozkvet sa zaslúžil rod Mediciovcov, ktorý mesto vďaka pozvaným umelcom premenil na galériu pod otvoreným nebom. Námestie Duomo s baptistériom, chrámom Santa Maria del Fiore a Giottovou zvonicou, most Ponte Vecchio, námestie Piazza Signoria s veľkolepým palácom a dnes radnicou Palazzo Vecchio a svetoznámou galériou Ufizzi, a ďalšie skvostné miesta. Transfer na letisko, odlet z Bologne do Viedne.


V cene je zahrnuté:
4x ubytovanie v typickej toskánskej usadlosti s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Bologna - Viedeň, 1x príručná batožina 8 kg/os., 1x podpalubná batožina 23 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 100 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 190 EUR/4 noci. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    

Pamiatky v programe pre leták:
Pisa | oblasť Chianti | Siena | Florencia

Oslavujeme
Sun Travel Nitra oslavuje 20 rokov
Navštívte nás na
Sun Travel Nitra na Facebooku
Partneri
Chorvátske turistické združenie

Kontaktujte nás

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,70 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,20 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »